2000 — a kórus megalakulásának éve

2000. március 2. Első találkozás Utassy Ferenccel és próba a Huzella Tivadar Általános iskolában

Az első alkalommal, a Huzella-iskola énektermében 12 fő várta a messziről érkezett muzsikust. Arra emlékszem, mintha az egész próba egy hosszúra nyúlt beéneklés lett volna, persze, rengeteg izgalmas gyakorlattal, többszólamú hangzásélménnyel. Szép lassan, hétről hétre tovább folytatódott a hangképzés és a kórusépítés; májusban egyszer csak észrevettük, hogy kinőttük az osztálytermet. Így fogadott be bennünket közel hét éven át a József Attila Művelődési Ház.

Tóthné Barcs Ágnes

Mindenki rettentően izgult, hiszen tudtuk, hogy egy rendkívül képzett és tehetséges emberrel találkozunk, aki Izlandon már nagy sikereket ért el zenei pályáján. Mi lesz, ha meghall minket énekelni és sarkon fordul? Hiszen ekkor még csak egyszerű, legfeljebb kétszólamú énekeket tudtunk megszólaltatni, azokat sem művészi színvonalon. Legnagyobb meglepetésünkre ez a világjárt ember rögtön elfogadott bennünket. Később kiderült, hogy ő ekkor csak azt mérte fel, hogy honnan kell kezdenie velünk a munkát, ahogyan Izlandon is néhány zeneileg képzetlen halászemberrel indította a kórusépítést.

Váczi Edit

2000. március 27. Első fellépés a Horizont Klub Jókai-estjén Nevenincs Kórus néven

Első fellépés a József Attila Művelődési Házban
Első fellépés a József Attila Művelődési Házban

2000. április 18. Második fellépés Gödön a Mozgáskorlátozottak Klubja összejövetelén

2000. augusztus 16. Zenei Együttesek Találkozója a Millenniumi Hangversenysorozat IX. előadásán Alsógödön, a Szent István templomban

Már a megalakulás évében kezdetét vette a 18 esztendőn át tartó, Magyarországot Izlanddal összekötő zenei hidak építése, amelyek keretében évről évre izlandi együtteseket fogadtunk kórustalálkozókon és más kulturális rendezvényeken. Karnagy úr irányításával idővel — vegyes karunk egyre bővülő izlandi repertoárjának köszönhetően — már magunk is e távoli nemzet kultúrájának magyarországi követei lettünk, számos izlandi kulturális esten történt közreműködésünkkel.

2000. november 17. Gödi Zenebarátok Köre néven közreműködés a gödi József Attila Művelődési Házban a Múzsa Művészeti Egyesület kiállításmegnyitóján

2000. december 17. Karácsonyi koncert Acsán, az evangélikus templomban

2000. december 23. Karácsonyi hangverseny Felsőgödön, a Jézus Szíve-templomban

A karácsonyi hangversenyek hagyománya is a megalakulás évében kezdődött. Az első két alkalommal még más kórusok vendégeként, de 2002-től már önálló, egész estés műsorral, általunk felkért közreműködőkkel rendezzük karácsonyi koncertjeinket. Az évad tervezésekor a mai napig az egyik legfontosabb cél számunkra, hogy lakóhelyünkön, Gödön minden évben adventi hangversenyt adjunk. Esetenként az ünnepi műsorunkkal más városokban is vendégeskedünk, de zeneszerető, hűséges „hazai” közönségünk nélkül az igazi karácsonyra hangolódás elképzelhetetlen lenne.