2007 – az első minősítő koncert éve

2007. január 22. Fellépés a Magyar Kultúra Napja alkalmából rendezett városi ünnepségen

Felsőgödön a BM Nyaralóházak színháztermében

2007. január: Kórusunk a Magyar Kultúra napján énekel Felsőgödön, a BM Nyaralóházak színháztermében

2007. január: Kórusunk a Magyar Kultúra napján énekel Felsőgödön, a BM Nyaralóházak színháztermében

2007. május 20. Minősítő koncert Biatorbágyon

A koncerten készült hangfelvétel itt hallgatható.

Az ekkor már 40 fős Gaude nagy szorgalommal, extra szólampróbákkal, komoly műsorral készült első igazi megmérettetésére, amelyre Biatorbágyon, a Művelődési Házban került sor a helyi Szakály Mátyás Férfikar minősítő hangversenyével egybekötve, neves zsűri előtt.

A zsűri elnöke Sapszon Ferenc Liszt-díjas, érdemes művész volt, tagjai Pálinkás Péter karnagy, a Magyar Kultúra Lovagja és Timkó Gábor karnagy, középiskolai tanár voltak.

A hangversenyen elhangzott:

  • Morley: Now is the month of Maying;
  • Debussy: Trois chansons (1. DIEU! qu’il la, fait bon regarder);
  • Mendelssohn: Der dreiundvierzigste Psalm, (43. Zsoltár), op. 78., No.2.;
  • Kodály: Öregek.

A Gaude a zsűri elismerő szavainak kíséretében az ARANY DICSÉRETTEL minősítést kapta, amit boldogan ünnepeltünk a hangversenyt követő fogadáson.

2007 május. Biatorbágyon, minősítő koncerten

2007 május. Biatorbágyon, minősítő koncerten

Arany dícsérettel minősítés

Arany dícsérettel minősítés

2007. május 31. VII. Pedagógusnapi koncert a Gödi Németh László Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Dísztermében

2007, pedagógus napi plakát

2007, pedagógus napi plakát

2007. június 9. Évadzáró bográcsozás a Feneketlen tó melletti MHSZ létesítményben

2007. augusztus 18–20. A Monthey-ből érkezett Vi’e La Vie Kórus fogadása, közös koncert a Feneketlen tónál, sétányavatás

A svájci testvérváros képviseletében egy fiatalokból álló kórus is Gödre érkezett. Nagy szeretettel fogadtuk a nyitott, jókedvű csapatot. A két együttes hamar egymásra hangolódott mind zenei, mind kulturális téren. Öröm volt látni, ahogy magukba szívták Budapest látnivalóit, élvezték a fővárosunk adta kulturális kavalkádot.

A Nemeskéri-Kiss kúriában adott közös koncert és agapé után a Homokszigeten együtt ropta a két kórus a helyi rockzenekar közismert számaira a rock and rollt – mezítláb, a bátrabbak a holdfényben játszó Dunában is megfürödtek, többen életükben először, élő vízben. A viszontlátás bizonyosságával váltunk el egymástól.

Tóthné Barcs Ágnes

2007. szeptember 7–9. Kórustábor Ipolynyéken

2007. szeptember 15. Tolerancia-nap: fellépés a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnáziumban

2007. október 26. Közreműködés a Göd Városi Könyvtár által szervezett Jókai Anna író-olvasó talál-kozón a Nemeskéri-Kiss kúriában

2007. december 2. Sződ, római katolikus templom: fellépés jótékonysági koncerten

2007. december 4. Jótékonysági koncert a Violin Alapítvány szervezésében a Nemeskéri-Kiss kúriában

2007. december 15. Adventi Kodály-est az alsógödi Szent István templomban

Az estről

A Kodály est videófelvétele

Adventi koncertünk Kodály Zoltán születésének 125. évfordulója előtt egy nappal szólalt meg. Karnagyunk – a zeneszerző életművének nagy tisztelőjeként – a hangverseny műsorát az ünnepi esemény jegyében állította össze:

Mint mindig, most is az Adventi /ének/kel nyitottuk meg az estet. A műben elhangzó, magyarul ‘örvendj’, ‘örülj’ jelentésű szó egyben énekkarunk névadó szava is, ez érződött az átélt előadásban is. Majd a Horatius-versre írt, A szép énekhang Múzsájához című vegyeskari művel tisztelegtünk a zeneszerző előtt.

Pászthy Júlia énekművész és Hrubi Edit operaénekesek duettjében egy 17. századi adventi himnusz, a Csillagoknak teremtője csendült fel. Hrubi Edit két szólót énekelt eztán – az Odüsszeiából ismert Nausikaat, a Debussy–hatásra írt Négy dal második darabját, majd az Énekszó gyűjtemény Három út előttem című népdalfeldolgozást. Pászthy Júlia tanítványával, Németh Renátával és a Gaude Kórus női karával Háry János daljátékból a Gyújtottam gyertyát részletet adta elő, kellően kifigurázva a férjválasztás nehézségeit – ahogy azt Kodály az Elment a két lány virágot szedni című népdal alapján megkomponálta. E zenei blokkot Hajnóczy Zsuzsa, a Zeneakadémia tanára kísérte zongorán. Az estet három vegyeskari művel zártuk.

Az Öregek, a Kodály által vegyeskarra hangszerelt Weöres Sándor-vers mind zenéjében, mind szövegében is súlyos, az élet végső kérdéseire keres választ mindenkori megszólaltatásakor. Az Ének Szent István királyhoz című darabot már többször hallhatta a gödi közönség, de az átélt előadást most is nagy tapssal jutalmazta. Befejezésül a büszke, és mégis oly esendő Balassi Bálint versére írott Szép könyörgés hangzott el. A művet záró Ámen összefonódott a közönség tetszésnyilvánításával, amely nemcsak a Gaude Kórusnak és karnagy úrnak, Utassy Ferencnek, hanem az esten fellépők nagyszerű előadásának is szólt. Azután „csöndesen és váratlanul” megszólalt az Erdő mellett estvéledtem kezdetű bújdosódal. A Pászthy Júlia előadásában felcsendülő melódiában a kodályi örökség minden szépségét feloldotta az utolsó versszak üzenete:

„Adjon Isten jó éjszakát, Küldje hozzám szent angyalát, Bátorítsa szívünk álmát, Adjon Isten jó éjszakát.”

Tóthné Barcs Ágnes