- 2012. január 7. Káposztaparti Utassy karnagy úrnál Budapesten
- 2012. január 21. Közreműködés a Magyar Kultúra Napja alkalmából rendezett városi ünnepségen
- 2012. február 16. Farsang – Carmen jegyében
- 2012. április 14. Hangverseny Budapesten, a gazdagréti Szent Angyalok-templomban
- 2012. június 2. Václav Havel-est a Nemeskéri-Kiss kúriában a Violin Alapítvány rendezésében
- 2012. június 17. Kórustalálkozó a Váci Zeneiskola Dísztermében az izlandi Reykjavík Női Karral és a váci Harmónia Kórussal
- 2012. június 23. Minősítő hangverseny Budapesten a FUGA Építészeti Központban
- 2012. június 24. Évadzáró összejövetel a Pásztor házaspárnál
- 2012. szeptember 7–9. Kórustábor Bánkon a Bánkgyöngye panzióban és az evangélikus templomban
- 2012. szeptember 22. Sződligeten az idősek otthonában énekeltünk
- 2012. november 17. Hangverseny Egerben a Minorita-templomban – a koronák jegyében
- 2012. november 25. Adventi koncert az alsógödi Szent István templomban
- 2012. december 9. Adventi gyertyagyújtás Sződligeten a katolikus templomban
- 2012. december 31. Retro szilveszteri buli a Scarabeus együttessel Gödön
2012. január 7. Káposztaparti Utassy karnagy úrnál Budapesten
2012. január 21. Közreműködés a Magyar Kultúra Napja alkalmából rendezett városi ünnepségen
2012. február 16. Farsang – Carmen jegyében
2012. április 14. Hangverseny Budapesten, a gazdagréti Szent Angyalok-templomban
Ebben az évben mindhárom kiemelkedő eseményünk „főszereplője” karnagyunk egyik nagy kedvence, Anton Bruckner (1824-1896) volt. Három csodálatos művét tűzhettük műsorra, amelynek fontos feltétele volt férfikarunk kiteljesedése.
Tavasszal egy énekest próbáló műsor-összeállítással szerepeltünk Gazdagréten, a Makovecz Imre tervezte Szent Angyalok templomban, amelyet a Pax Televízió is közvetített.
• Bruckner: Locus iste, Christus factus est, Ave Maria;
• Mendelssohn: 43. Zsoltár;
• Lotti: Crucifixus;
• Liszt: Salve Regina, O salutaris hostia, Pater noster;
• Stochausen: Da pacem
szerepelt a műsorban.
Az eseményről készült videók
- rész
- rész
2012. június 2. Václav Havel-est a Nemeskéri-Kiss kúriában a Violin Alapítvány rendezésében
Szilágyiné Bátorfi Edit, a Gaude Kórus alapító tagja kezdeményezésére Távozás után címmel rendezett irodalmi estet a Violin Alapítvány és a Göd Városi Könyvtár a cseh irodalom két, közelmúltban elhunyt kiválóságának (Josef Škvoreckýnek és Václav Havelnek) emléket állítva. A műsor gerincét egy pódiumbeszélgetés adta, amelyen Havel fordítói, G. Kovács László és Varga György vettek részt. A műsorvezetői tisztet is betöltő G. Kovács László segítségével több oldalról is megismerhettük e nevezetes személyiségek életét: dokumentumfilm-részleteket láthattunk Havel életéből, s a Cseh Centrum jóvoltából megtekinthettük a róla készült portrét, majd Lakatos Ádám és Kovács Gergely színészek tolmácsolásában Havel- és Škvorecký-művekből hangzottak el szemelvények. A rendezvényt jazz-zene színesítette Karosi Júlia és Lachegyi Máté előadásában. A gazdag és változatos este megmutatta, miben is állt Havel karizmája: rendkívül póztalanul, természetesen tudott viselkedni a hatalom csúcsán is, ugyanakkor kivételes problémaérzékenységét, erkölcsi integritását mindvégig megőrizte – mondta el az est háziasszonya, Hegyi Valéria könyvtárvezető. S végezetül egy gondolat elnöki beiktatásakor elhangzott beszédéből: »A demokrácia természetes hátránya, hogy azoknak, akik komolyan gondolják, mérhetetlenül megköti a kezét, míg azoknak, akik nem veszik komolyan, szinte mindent lehetővé tesz.«
Tóthné Barcs Ágnes (Gödi Körkép, 2012. július)
2012. június 17. Kórustalálkozó a Váci Zeneiskola Dísztermében az izlandi Reykjavík Női Karral és a váci Harmónia Kórussal
2012. június 23. Minősítő hangverseny Budapesten a FUGA Építészeti Központban
Kamaszkorú kórushoz méltóan úgy éreztük, eljött az ideje, hogy újabb erőpróbán vegyünk részt és immáron másodszor is hangzatos nevű zsűri előtt tegyünk tanúbizonyságot fejlődésünkről. Nem kis célt tűztünk magunk elé a zenei szamárlétrán, a Fesztiválkórus cím elérésére áhítoztunk. „Akarnagyunk” kellő gondossággal válogatta össze a szerinte ehhez az alkalomhoz méltó kórusműveket a zeneirodalom színes skálájáról, na meg persze kórusunk repertoárjából.
Az előkészületekhez szorosan hozzátartozott, hogy költségeink csökkentése érdekében egy másik minősülni kívánó kórusra bukkanjunk, amit interneten keresztül (társkeresés virtuális hálón, mint a mai kamaszok) hamarosan meg is találtunk.
A MOME kórusa innentől átvállalta a szervezést, így a helyszín Budapesten a FUGA koncertterme lett.
Természetesen a szólam- és összpróbák ez alkalommal sem maradtak el. Az időpont közeledtével egyre nőtt az egészségesnek mondható lámpaláz a kórus tagjaiban, és a vezetőinkben is. A végén már mindenki jobban tudta a másiknál, hogy a mellette ülő dalostársnak mikor mit kellene tennie, hogyan énekeljen, mikor kell halkan levegőt vennie, hogyan támasszon és csücsörítsen. Június 23-án, egy forró szombati napon felkerekedett csapatunk és reményekkel telve érkezett meg a hangverseny helyszínére. A teremben izzott a levegő mindenféle értelemben: a közel 40 fokos hőség már a fellépés előtt megizzasztott bennünket. A helyszíni próbát emlékezetessé tette és nagy hatást gyakorolt ránk az a különös egybeesés, miszerint napra pontosan 25 évvel ezelőtt az a Párkai István tanár úr írta alá karnagyunk diplomáját, aki a mai napon a zsűri elnökeként értékelte kórusunkat. Hogy hogy sikerült az előadás? Ezt több oldalról lehetne megközelíteni. Részünkről úgy éreztük, hogy mindent megtettünk, nagy igyekezetünkben és a vizsgaszituációban becsúsztak apró malőrök, de amiért jöttünk, megvalósítottuk. Hangzásunk egységes, harmonikus volt. Hangképző tanárunk, későbbi kórustársunk, Németh Márta is elismeréssel beszélt rólunk. A zsűri viszont úgy érté-kelte, hogy igyekezetünk görcsösségnek tűnt, fortéink túl erőteljesek voltak, a visszhang itt-ott megbicsaklott, a Pater noster néhol a meleg következtében lefelé tágult. Az izlandi négytételes zeneműről viszont – amelynek egyben budapesti bemutatója is volt – Párkai tanár úr pátosszal nyilatkozott, kiemelve a má-sodik tétel misztikus pianóit. Nagy büszkeséggel töltött el bennünket, hogy kórusunk méltó szereplésével elnyerte a GÁLAKÓRUS minősítést.
Wisinger Violetta
Az eseményről készült videó
2012. június 24. Évadzáró összejövetel a Pásztor házaspárnál
2012. szeptember 7–9. Kórustábor Bánkon a Bánkgyöngye panzióban és az evangélikus templomban
Tavaly annyira jól éreztük magunkat Bánkon, hogy úgy döntöttünk, az idén is itt tartjuk szokásos szeptemberi intenzív együtténeklésünket. De tulajdonképpen mindegy is, hol lesz jövőre a kórustábor, az a lényeg, hogy ez a kis csapat együtt legyen!
Kóréhné Szűcs Mária
2012. szeptember 22. Sződligeten az idősek otthonában énekeltünk
2012. november 17. Hangverseny Egerben a Minorita-templomban – a koronák jegyében
Ez év őszén még egy szép esemény részesei lehettünk: a Violin Alapítvány elnöke, Pászthy Júlia énekművész szülővárosába, Egerbe láto-gattunk, hogy ott is megszólaltassuk Bruckner-repertoárunkat és Mozart C-dúr, Koronázási miséjét. Ahogyan az az ilyen alkalmakkor már szokásunkká vált, a délelőtt folyamán a város kulturális értékeiből szemezgettünk. Majd a közös ebéd után egy kisebb sétát követően került sor a főpróbára és a teltházas hangversenyre a Minorita templom-ban. Az estet egy, a velünk utazó vendégeinkkel közös vacsora koronázta meg, stílszerűen a demjéni Korona Borházban.
Kecskés Krisztina
2012. november 25. Adventi koncert az alsógödi Szent István templomban
Az eseményről készült videó